طوطیسانان

خرید قفس های مناسب و استاندارد طوطی و پرندگان

خرید قفس مناسب و استاندارد طوطی و پرنده

خرید قفس خوب و استاندارد پرنده و طوطیسانان

چه نکاتی را هنگام خرید قفس طوطی و پرنده رعایت کنیم ؟

چرا قفس های گرد و بیضی شکل را نباید بخریم ؟

در این مقاله ویژگی های یک قفس مناسب ، استاندارد و خوب را با توجه به چند ویژگی از لحاظ تولید باهم بررسی میکنیم که امیدواریم بتواند راهنمای خوبی برای خرید قفس برای طوطی و پرندگان شما باشد و با مقایسه این ویژگی ها در انتخاب خود بهترین و مناسبترین را انتخاب کنید

اولین نکته مهمی که در خرید قفس باید دقت کنیم این است که نگاه خود را عوض کنید ، در هنگام خرید خود را جای پرنده و طوطی خود قرار دهید.با شناخت رفتار پرنده کمک کننده انتخاب بهتری در هنگام تهیه قفس و لوازم جانبی مربوط به آن هاست.

مدل ها و انواع گوناگونی از قفس ها در بازار موجود است به طوری که سردرگرم خواهید شد که کدامیک مناسب ترین گزینه برای خرید شماست.

ما به شما کمک میکنیم با بررسی چند ویژگی خرید خوبی را داشته باشید.

مهمترین مورد بعدی انتخاب مکان مناسب در منزل یا سالن است که لازم است مشخص نمائید. این محدوده باید جایی به دور از پنجره باشد.(در صورتی که در نزدیکی پنجره باشد ، صدای رعد و برق و صدای حیوانات وحشی مانند گربه و سگ ها که در خیابان ها هستند میتواند باعث ترس و استرس در پرنده شود و دچار سکته شود).

توصیه میشود مکان انتخابی قفس شما جایی پر تردد باشد تا پرنده یاد بگیرد زودتر اجتماعی شود و باعث ارتباط بهتری با صاحب خود و دیگران شود.

اندازه مناسب یک قفس :

اندازه یک قفس باید به گونه ای باشد که پرنده بتواند به راحتی داخل قفس جست و خیز کند و پرهای خود را باز کند و بتواند بال بزند و مشکلی بابت این موراد نداشته باشد.

جثه پرنده خود را در نظر بگیرید و لوازمی که قرار است در داخل قفس نصب شوند مانند آبخوری ، دانخوری و وسایل اسباب بازی را از حجم کلی قفس ای که میخواهید تهیه کنید کم کنید تا تقریبا به یک ایده آل برسید برای انتخاب سایز مناسب قفس.

عواقب کوچک بودن قفس : 

اگر پرنده فضای کافی در قفس نداشته باشد،باعث میشود پرنده مدام جیغ بزند و دچار اختلالات روانی مانند: پرکنی است.

فواصل میله ها در قفس ها : 

توصیه میکنیم برای خرید قفس های پرنده هایی مانند : قناری،مرغ عشق و فنچ سانان قفس هایی با فواصل ۱ سانت انتخاب کنید و برای طوطیسانان مانند : عروس هلندی،گرینچیک،باجیگار قفس های ۱/۵ سانتی مناسب است و برای طوطیسانان بزرگ جثه مانند : کاسکو،کاکادو،طوطی آرا و … میتوانید از قفس هایی با فواصل میله ۲ تا ۲/۵ هم میتوانید انتخاب نمائید. (کوچکتر شدن فواصل میله ها برای پرندگان بزرگ جثه قطعا مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما قطعا بزرگ و زیاد بودن فواصل میله ها برای پرندگان کوچک جثه بسیار خطرناک بوده و ممکن است بال و سر خود را از میله ها رد کرده و دچار آسیب دیدگی های جدی شوند که گاها جبران ناپذیر خواهد بود.)

انتخاب قفس با میله های عمودی نیز برای طوطیسانان بزرگ جثه پیشنهاد نمیشود.

ایراد قفس های گرد : 

قفس های گرد و نیم گرد به دلیل اینکه زاویه و کنج ندارند زمانی که پرنده دچار استرس و ترس شود بر اساس رفتار خود به طور غریزی عمل کرده و نیاز به این دارد که کنج قفس را بگیرد.زمانی که شما قفس های گرد و نیم گرد را انتخاب میکنید پرنده دیگر جایی ندارد که این استرس خود را کنترل کند دچار مشکل و آسیب دیدگی میشود.

هنگام خرید قفس حتما از نوع کیفیت ، نوع مفتول بکار رفته و نوع آهن اطلاعات کافی را از فروشنده دریافت کنید ، معمولا قفس هایی که دارای استحکام خوبی و محکم هستند معمولا از مفتول ۲ تا ۲/۵ بکار رفته و تولید میشوند که این نوع برای اکثر طوطیسانان و پرندگان مناسب است و با کیفیت خوبی برخوردار هستند و برای طوطیسانان بزرگ جثه نیز حتما از مفتول هایی بین ۳ تا ۴ بکار برده شوند تا براحتی شکسته یا تغییر حالت ندهند.

ترکیب رنگ های بکار رفته در تولید قفس ها : 

آبکاری گالوانیزه،آبکاری کروم ،آبکاری نیکل کروم،آبکاری فورتیک،رنگ کوره ای و رنگ استاتیک است که در تولید انواع قفس ها بکار میرود.بر اساس تجربه و سابقه طولانی مدت در استفاده از قفس ها یکی از بدترین نوع های آبکاری گالوانیزه است که در کمترین زمان ممکن تغییر رنگ داده،سیاه شده و براحتی زنگ میزند پس به هیچ عنوان از قفس های آبکاری گالوانیزه سرد استفاده نکنید. در مرحله بعدی بدترین نوع رنگ کوره ای معمولی است که براحتی خراشیده و تراشیده میشود و بعد از آبکاری گالوانیزه بدترین نوع آبکاری است.

آبکاری کروم : نسبت به دو نمونه قبلی از کیفیت بهتری برخوردار است اما به مرور زمان به واسطه رطوبت و شستشو دچار سیاهی میشود.

آبکاری نیکل کروم : این نوع آبکاری در قفس ها نسبت به آبکاری کروم از کیفیت بالاتری برخوردار است.حداقل بمدت ۲ سال خیال شما را از سیاهی و زنگ زدن راحت میکند.

رنگ کوره ای استاتیک : این نوع رنگ براحتی قابل نظافت و شستشو است و براحتی کنده نمیشود و نسبت به نمونه های قبلی از کیفیت فوق العاده بالاتری برخوردار است.

آبکاری فورتیک : این نوع آبکاری بهترین نوع آبکاری قفس ها است که در واقع یکی از کیفیت ترین نوع آبکاری ها است که بدلیل دارا بودن لاک قدرت بیشتری نسبت به سایر آبکاری ها دارد.با این نوع آبکاری قفس شما در طولانی مدت در با کیفیت ترین سطح ممکن باقی خواهد ماند. و توصیه ما نیز برای خرید قفس آبکاری فورتیک است.

با این مقاله سعی کردیم با بررسی ویژگی های مهم برای خرید یک قفس خوب و مناسب برای پرندگان در انتخاب شما کمک کرده باشیم.

جهت راهنمایی های بیشتر،مشاوره جهت خرید مناسبترین قفس با کارشناسان فروش وب سایت سپاس پت در ارتباط باشید.

جهت مشاهده و خرید قفس پرنده کلیک کنید.

صفحه رسمی سپاس پت در اینستاگرام

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *